עורך דין שחרור ממעצר

מעצר, לכל פרק זמן, הוא חוויה קשה מאוד. היא קשה מאוד גם למי שכבר עבר מעצרים ובוודאי למי שלא התנסה בחוויה. היא קשה גם כשמדובר על פרק זמן קצר ובוודאי כשמדובר על ימים ארוכים, והיא עלולה להשפיע לרעה גם על יכולתו של כל נחקר להגן על עצמו. בעזרת עורך דין שחרור ממעצר אפשרי גם במקרים סבוכים, בתנאי שמדובר באיש מקצוע מנוסה ומיומן. עו"ד פיני בסיס הוא עורך דין פלילי מזה 20 שנים, ולאורך הקריירה הוא כבר הצליח לשחרר ממעצר אנשים רבים.

באילו מקרים מאפשר עורך דין שחרור ממעצר?

  • מעצר לצורך חקירה – מעצר זה, שנקרא גם "מעצר ימים", מוגבל ל-15 ימים או ל-5 ימים בכל פעם, בהתאם לעילת המעצר. כאשר העילה היא מסוכנות לציבור או חשש לשיבוש הליכי חקירה או משפט, שופט מוסמך להורות על עד 15 ימי מעצר בכל פעם, ובסך הכל ניתן להאריך את המעצר עד לתקופה של 30 יום ובתנאים מסוימים לפרק זמן מצטבר של עד 90 ימים. אולם כאשר העילה היא צורכי חקירה, המעצר הוא למשך 5 ימים לכל היותר בכל פעם, ובמצטבר עד 15 ימים.
  • מעצר עד לתום ההליכים – מעצר מסוג זה אפשרי רק לאחר שהוגש כתב אישום, כששופט המעצרים משתכנע שאין חלופה למעצר וכשהתביעה מצליחה להוכיח כי הנאשם עלול להביא לשיבוש הליכי משפט, לברוח, להשפיע על עדים או שהוא מסוכן לציבור – ניתן לעצור את הנאשם עד לתום ההליך המשפטי. אולם, אם לאחר 9 חודשי מעצר טרם הסתיים המשפט, כלומר עדיין לא ניתנה הכרעת דין – הנאשם ישוחרר. יחד עם זאת, בית המשפט העליון מוסמך להאריך את מעצרו של הנאשם ב- 90 ימים נוספים מעת לעת וללא הגבלה.
  • מעצר מנהלי – מצב מורכב במיוחד. מעצרים מנהליים מבוצעים בעיקר לצרכי ביטחון, אם כי, במקרים חריגים, ניתן להשתמש בכלי זה גם במסגרת הליך פלילי.

זמינות גבוהה וטיפול מיומן

יש מספר דרכים שבהן ניתן להשיג בעזרת עורך דין שחרור ממעצר, בין אם תחת מגבלות שונות (מעצר בית, הפקדת ערבות, איסור נוכחות במקומות ספציפיים) ובין אם ללא מגבלות בכלל. עו"ד פיני בסיס אמון על מציאת דרך הפעולה הטובה ביותר בהתאם למאפייני התיק. הניסיון רחב ההיקף שצבר לאורך הקריירה מאפשר לו לגבש אסטרטגיה במהירות, שכמובן נדרשת לאור הדחיפות, וגם הזמינות הגבוהה שעליה הוא מקפיד מונעת שהות מיותרת במעצר.

עורך דין שחרור ממעצר

עורך דין מעצר

שלילת חירות של אדם שטרם הורשע, ולמעשה לפעמים כלל לא הוגש נגדו כתב אישום, היא כמובן ענישה קשה מאוד. למרות זאת, החוק מאפשר למשטרה לבקש לעצור אדם לפרק זמן של עד 15 ימים, ולאחר מכן לעוד 15 ימים, כבר בשלב החקירה. אם מוגש כתב אישום, ניתן לעצור אדם גם עד תום ההליך המשפטי נגדו (כשלאחר 9 חודשים, אם טרם ניתנה הכרעת הדין, נדרש אישור נוסף של שופט). באופן טבעי, כל מי שמובא לדיון הארכת מעצר, בכל שלב שהוא, זכאי לייצוג משפטי. בעזרת עורך דין מעצר ממושך ניתן למניעה, ובפרט כשמדובר על איש מקצוע מיומן שיודע לגבש את האסטרטגיה הנכונה בהתאמה מדויקת לכל מקרה. עו"ד פיני בסיס הוא עורך דין פלילי ותיק שאמון על טיפול מקצועי בדיוני הארכות מעצר מכל סוג.

איך מונעים בזכות עורך דין מעצר ממושך?

  • איתור פגמים בהתנהלות המשטרה – כך שהשופט שדן בהארכת המעצר לא יקבל את בקשת המעצר.
  • הטלת ספק בעילת המעצר – אדם ייעצר לצרכי חקירה רק כשיש עילה מוצדקת: חשש ממשי כי הוא עלול לשבש את הליכי החקירה, להשפיע על עדים, להעלים ראיות או לסכן אדם אחר (או את כלל הציבור), ועוד עילה אפשרית היא כשהחקירה יכולה להתקיים רק בתנאי מעצר. עורך דין מיומן יערער על קביעת המשטרה, כך שלא תהיה עילה מוצדקת למעצר.
  • הצגת נסיבות אישיות – שגם הן יכולות להטות את הכף ולהוביל לשחרור (למעצר בית, בתנאים מגבילים ולעיתים שחרור מוחלט).

התייצבות מלאה לצד האדם ומאבק נחוש למען זכויותיו

מעצר הוא כאמור עונש חמור. בנוסף לפגיעה בחירות, עלולה להתרחש גם פגיעה קשה בפרנסה, במוניטין של האדם, בחיי המשפחה ועוד. עו"ד פיני בסיס פועל מתוך מודעות מלאה לכל הנ"ל, ועל כן מתייצב לצידו של האדם בשעתו הקשה במחויבות מוחלטת להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי למנוע את הארכת המעצר. יש מספר דרכים למנוע את המעצר בעזרת עורך דין מעצר, ועו"ד בסיס אמון על מציאת האופציה הטובה ביותר בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה.

עורך דין מעצר

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי. אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע”ג-2013. האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולארי. מסירת מידע בפורמט נגיש – המשרד מעמיד עבור לקוחותיו אפשרות לקבלת מידע בפורמטים נגישים. מסירת המידע הינה ללא עלות ומיועדת עבור אנשים עם מוגבלות. לפניות ומידע בנושא נגישות ניתן ליצור קשר עם רכז הנגישות של המשרד שפרטיו מופיעים בהמשך ההצהרה.

נגישות המשרד

מידע אודות הנגשת המבנים ודרכי הגישה למשרדינו- קבלת קהל נעשית בתיאום מראש בלבד. כתובת המשרד: רחוב רבין 2, בסר סיטי, פתח תקווה. (קיימת חניה בתשלום במתחם בסר בקומה -2).

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

דרכי פנייה

למרות מאמצינו להנגיש את כל חלקי האתר, יתכן ויתגלו חלקים ספציפיים שלצערנו אינם נגישים. אם נתקלתם בבעיה בנושא נגישות באתר, נשמח לקבל הערות ובקשות. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את הנגישות באתר. פרטי רכז הנגישות במשרד שם מלא: פיני בסיס טלפון : 050-4455369 דוא”ל: pinibassis@gmail.com פרסום הצהרת הנגישות הצהרת הנגישות עודכנה ביום: 1/3/2024